Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzasowy wwóz towaru na terytorium Indii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karol Pęczak | 2017-04-25 09:53:18
karnet ata

Czasowy wwóz towarów na terytorium Indii

W niektórych przypadkach zachodzi konieczność czasowego wwozu towaru na teren Indii jak np. urządzeń potrzebnych do wykonania specjalistycznej usługi na terenie Indii czy eksponatów na wystawy i targi. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest karnet ATA.

Karnet ATA pozwala na bezcłowe czasowe dopuszczenie towaru na terytorium kraju będącego członkiem porozumienia ATA bez potrzeby dokonywania formalności celnych (ATA jest akronimem francuskich i angielskich słów "Admission Temporaire / Temporary Admission"). Zarówno Indie jak i Polska są członkami ATA Carnet http://www.atacarnet.com/carnet-countries

 

Jedyną indyjską organizacją, w kompetencji której leżą sprawy ATA na terytorium Republiki Indii jest National Issuing & Guaranteeing Association (NIGA), działająca pod banerem indyjskiej izby handlowej FICCI: http://www.atacarnet.in/login.aspx W celu uzyskania karnetu ATA konieczne jest dokonanie aplikacji online na tej stronie i postępowanie wg. wskazówek zawartych w załączonej informacji.

W przypadku pytań czy ewentualnej pomocy w procedurze aplikacji można kontaktować się bezpośrednio z FICCI:

FICCI - ATA Carnet

Mr Anand Singh Rawat / Ms Rekha Sapra
Email : atacarnet@ficci.com
Tel : 91-11-23721503

PPE_PL_Steps to follow for ATA Carnet India.doc