Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCzego wymaga fiskus

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 14:23:33
indie, podatki, vat

Indie mają rozbudowany system podatkowy, a prawo do nakładania podatków ma nie tylko rząd centralny, jak i władze stanowe.

 

 

Rodzaje podatków: 

 • od dochodów osobistych
 • od majątku
 • korporacyjny
 • akcyza
 • od usług
 • centralny podatek od sprzedaży
   

Rząd centralny ma prawo do określania:

 • podatków bezpośrednich, takich jak: podatek od dochodów osobistych, podatek od majątku, podatek korporacyjny
 • podatków pośrednich, takich jak: cło, akcyza (oprócz akcyzy na wyroby tytoniowe i alkohol), podatek od usług, centralny podatek od sprzedaży
   

Stany mają prawo do nakładania podatków „zawodowych” i stanowych podatków od sprzedaży (obecnie VAT), a także różnych podatków lokalnych, jak podatek „wjazdowy”, octroi itp.

Władza administracyjna, nadzór i prawo kontroli nad podatkami bezpośrednimi spoczywa w ręku Centralnej Komisji Podatków Bezpośrednich (ang. Central Board of Direct Taxes – CBDT). CBDT działa pod egidą Ministerstwa Finansów rządu Indii. Ponadto Centralna Komisja Akcyzy i Ceł (ang. Central Board of Excise and Customs – CBEC), również działająca pod egidą Ministerstwa Finansów, jest odpowiedzialna za formułowanie polityki celnej, akcyzowej (centralnej) oraz dotyczącej podatku od usług.

Rok finansowy w Indiach rozpoczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca. Takie same daty obowiązują dla podatku korporacyjnego.

Wszystkie korporacje muszą wypełnić deklarację o dochodach do 31 października, nawet jeżeli poniosły straty.

Firmy „nierezydenci” muszą wypełnić deklarację indyjskiego podatku dochodowego, jeżeli prowadzą interesy w Indiach, mają tu biuro bądź osiągnęły dochody z indyjskiego źródła, jak np. nieruchomości, aktywów czy kontaktów biznesowych.

Każda firma posiadająca w Indiach dochody podlegające opodatkowaniu musi zarejestrować się u właściwych władz podatkowych. Wysokość podatku korporacyjnego powinna zostać oszacowana i zapłacona w formie przedpłat w czterech ratach: 15 czerwca, 15 września, 15 grudnia i 15 marca w czasie trwania bieżącego roku finansowego. W wypadku niedopłaty podatku lub zwłoki w jego płatności należy zapłacić również ustawowe odsetki.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Elveconn - sklep internetowy z częściami do maszyn

Szukasz sprawdzonych części do maszyn rolniczych, naczep, przyczep czy samochodów osobowych? Elve...
Polska - WROCŁAW 2020-11-30 Dodał: Adam Turek Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert