Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatek od dochodów kapitałowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 14:35:47
indie, podatki, vat

Zagraniczne organizacje finansowe, uzyskujące dochody z jednostek funduszy powierniczych zakupionych w walucie obcej, w Indiach muszą płacić podatek w wysokości 10 proc. od sumy brutto takiego dochodu.

Długoterminowe zyski kapitałowe powstałe w wyniku transferu takich jednostek również opodatkowane są stawką 10 proc.

Jeżeli transakcja podlegała opodatkowaniu Securites Transaction Tax (STT), to nie podlega opodatkowaniu od długoterminowych zysków kapitałowych. W przypadku zysków krótkoterminowych obowiązuje stawka 10 proc.

Zagraniczni inwestorzy instytucjonalni obciążeni są stopą podatku 10 proc. od długoterminowych zysków kapitałowych i 30 proc. krótkoterminowych uzyskanych z transferu papierów wartościowych (innych niż jednostki funduszy).

Jeżeli transakcja podlegała opodatkowaniu Securites Transaction Tax (STT), to zyski „długoterminowe” są zwolnione z podatku, a w wypadku zysków krótkoterminowych obowiązuje stawka 10 proc.

Powyższe stopy podatkowe mogą być korzystniejsze w zależności od zapisów traktatów o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Indiami a krajem, gdzie płatnik podatku jest rezydentem.

Wszystkie wymienione podatki, z wyjątkiem stóp zapisanych w odpowiednich traktatach, podwyższa się o 2,5-proc. dopłatę i opłatę edukacyjną w wysokości 3 proc.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert