Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPodatek od dochodów kapitałowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 14:35:47
indie, podatki, vat

Zagraniczne organizacje finansowe, uzyskujące dochody z jednostek funduszy powierniczych zakupionych w walucie obcej, w Indiach muszą płacić podatek w wysokości 10 proc. od sumy brutto takiego dochodu.

Długoterminowe zyski kapitałowe powstałe w wyniku transferu takich jednostek również opodatkowane są stawką 10 proc.

Jeżeli transakcja podlegała opodatkowaniu Securites Transaction Tax (STT), to nie podlega opodatkowaniu od długoterminowych zysków kapitałowych. W przypadku zysków krótkoterminowych obowiązuje stawka 10 proc.

Zagraniczni inwestorzy instytucjonalni obciążeni są stopą podatku 10 proc. od długoterminowych zysków kapitałowych i 30 proc. krótkoterminowych uzyskanych z transferu papierów wartościowych (innych niż jednostki funduszy).

Jeżeli transakcja podlegała opodatkowaniu Securites Transaction Tax (STT), to zyski „długoterminowe” są zwolnione z podatku, a w wypadku zysków krótkoterminowych obowiązuje stawka 10 proc.

Powyższe stopy podatkowe mogą być korzystniejsze w zależności od zapisów traktatów o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Indiami a krajem, gdzie płatnik podatku jest rezydentem.

Wszystkie wymienione podatki, z wyjątkiem stóp zapisanych w odpowiednich traktatach, podwyższa się o 2,5-proc. dopłatę i opłatę edukacyjną w wysokości 3 proc.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Badania ortdontyczne

Ortodonta zajmuje się naprawą wad szczęki oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co warto z...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Agata Dominiczak Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna aluminium

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko ze względu na estetykę i...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Agata Dominiczak Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Badania ortdontyczne

Ortodonta trudni się naprawą wad zgryzu oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co trzeba za...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Jadwiga Czerniecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert