Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAkcyza

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 14:31:55
indie, podatki, akcyza

W Indiach podstawowa stopa podatku CENVAT, czyli akcyzy, wynosi 16 proc. plus 3 proc. opłaty edukacyjnej. Na niektóre towary wprowadzono specjalne stawki.

Akcyza - centralny podatek od wartości dodanej
Central Excise Duty/Central Value Added Tax, CENVAT

 

CENVAT jest podatkiem centralnym, pobieranym od towarów wyprodukowanych i sprzedanych w kraju. Stawki zawarte zostały w Ustawie o Taryfach Akcyzy Krajowej (ang. Central Excise tariff Act 1985).

Podatek jest naliczany zasadniczo według zasady ad valorem (tzn. od wartości towaru); dla większości towarów konsumpcyjnych będzie to oznaczało informację wydrukowaną na opakowaniu oznaczoną jako MRP (ang. Maximum Retail Price).

Prawo akcyzowe przewiduje, że producent może skorzystać z kredytu dotyczącego CENVAT od wkładu (inputs) i środków trwałych, użytych do produkcji wyrobu finalnego podczas uiszczania akcyzy od tego wyrobu. Sposoby naliczania „inputs” i korzystania z kredytu określają The Cenvat Credit Rules, 2004.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert