Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzmożone kontrole rodzimych i importowanych produktów spożywczych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-06-19 05:12:39
aktualności

Indyjska agencja kontrolująca normy bezpieczeństwa żywności, etykiety opakowań i wydająca certyfikaty dopuszczenia na rynek dla importowanych i lokalnie produkowanych produktów spożywczych, Food Safety Standards Authority of India (FSSAI) została powołana przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej w 2011 roku.

Indyjska agencja kontrolująca normy bezpieczeństwa żywności, etykiety opakowań i wydająca certyfikaty dopuszczenia na rynek dla importowanych i lokalnie produkowanych produktów spożywczych, Food Safety Standards Authority of India (FSSAI) została powołana przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej w 2011 roku. Jednakże dopiero od tego roku zaczęła ona ściśle kontrolować i badać lokalne i importowane produkty spożywcze dostępne na rynku indyjskim. 

W wyniku tych kontroli w ostatnich miesiącach wiele produktów znanych międzynarodowych marek nie dostało pozwolenia na sprzedaż  i nawet zostało wycofane ze sklepów. Duże kontrowersje wzbudziło szczególnie znalezienie śladów ołowiu i niedopuszczalnych ilości glutaminianu sodu (tzw. MSG) w popularnych makaronach instant „Maggi” produkowanych przez Nestle. Pomimo że producent twierdzi, że produkt jest bezpieczny, został on wycofany z większości indyjskich sklepów a produkcja wstrzymana. Szacuje się że akcja wycofania i zniszczenia tych produktów będzie kosztować Nestle prawie 50 milionów USD.

W ostatnich miesiącach, wiele dostaw importowanych produktów utknęło w indyjskich portach ze względu na nieprawidłowe oznakowanie czy informacje na opakowaniu, brak zezwolenia na import czy certyfikatu dopuszczenia od FSSAI oraz inne niezgodności z indyjskimi przepisami.Importerzy i zagraniczni producenci często winią niejasność indyjskich przepisów co do wymagań dla opakowań i etykiet a także opóźnienia w procesie przyznawania certyfikatów dopuszczenia dla importowanych i lokalnych produktów przez FSSAI.

Te przeszkody powinny zostać rozwiązane w przeciągu następnych miesięcy jako że FSSAI pracuje naddokładną i ścisłą instrukcjądotyczącą informacji wymaganych na etykietach i opakowaniach a także zobowiązało się do zamknięcia każdego wniosku o wydanie certyfikatu produktu w ciągu 90 dni.

 

Źródła:

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Obróbka skrawaniem, detale precyzyjne, szlifowanie precyzyjne

Oferujemy detale precyzyjne powstające w procesie obróbki skrawaniem
Polska - KRAJENKA 2020-10-27 Dodał: Krzysztof Szymański Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja i przetwórstwo metali Zobacz ofertę

Strony internetowe

Kolcode Michał Koliński to firma tworząca profesjonalne i nowoczesne strony internetowe oraz skle...
Polska - RUSIEC 2020-10-26 Dodał: Michał Koliński IT/ICT Zobacz ofertę

Folia bąbelkowa, folia bąbelkowa warszawa

FOLIA BĄBELKOWA do uniwersalnego stosowania. Praktyczna w użytkowaniu i ekonomiczna w zakupie. F...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert