Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIndie wkrótce będą największym importerem węgla energetycznego na świecie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-23 05:41:31
aktualności

W ciągu najbliższych lat Indie przejmą od Chin status największego globalnego importera węgla energetycznego. Rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju, perspektywa wzrostu gospodarki w nadchodzących latach oraz polityka rządu nakierowana na zwiększenie produkcji energii elektrycznej są najważniejszymi czynnikami prowadzącymi do takiego wniosku.

Według najnowszych danych handlowych w ciągu najbliższych lat Indie przejmą od Chin status największego globalnego importera węgla energetycznego. Rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju, perspektywa wzrostu gospodarki w nadchodzących latach oraz polityka rządu nakierowana na zwiększenie produkcji energii elektrycznej są najważniejszymi czynnikami prowadzącymi do takiego wniosku.

Import węgla energetycznego do Indii wzrósł o 25% skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu w ostatnich 10 latach. Obecnie Indie importują ok. 150 milion ton węgla rocznie.

Mimo że Indie mają piąte co do wielkości zasoby węgla na świecie, większość węgla energetycznego wydobywanego w kraju jest złej jakości z zawartością popiołu większą niż 30%. To oznacza że, producenci energii z Indii są często zmuszani do mieszania węgla wydobywanego w Indiach z węglem importowanym do kraju.

Według szacunków analityków Indie będą importować 165 milionów ton węgla w roku budżetowym 2015/16, 180 milionów ton w roku budzetowym 2016/17 oraz 190 milionów ton w roku budżetowym 2017/18. Równocześnie wydobycie węgla  w Indiach ma wg prognoz wzrosnąć do 510 milionów ton w tym roku budżetowym (01.04.2015-31.03.2016) tj.  o 30 milionów ton w porównaniu do ubiegłego roku.

Źródło: http://www.thehindubusinessline.com/economy/rising-thermal-coal-imports-set-to-propel-india-to-top-spot/article7070717.ece

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Konieczność wykorzystania komputera w pracy to już codzienność. Tak samo w przypadku pendrive z n...
Polska - ŻARY 2019-10-08 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Smycze reklamowe

Stanowią one jeden z najbardziej praktycznych gadżetów reklamowych, są to smycze reklamowe. Są po...
Polska - ŻARY 2019-09-24 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Długopisy reklamowe

Artykuły piśmiennicze towarzyszyły, towarzyszą i będą towarzyszyć ludziom jeszcze przez wiele lat...
Polska - ŻARY 2019-09-24 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert