Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIndie wkrótce będą największym importerem węgla energetycznego na świecie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-23 05:41:31
aktualności

W ciągu najbliższych lat Indie przejmą od Chin status największego globalnego importera węgla energetycznego. Rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju, perspektywa wzrostu gospodarki w nadchodzących latach oraz polityka rządu nakierowana na zwiększenie produkcji energii elektrycznej są najważniejszymi czynnikami prowadzącymi do takiego wniosku.

Według najnowszych danych handlowych w ciągu najbliższych lat Indie przejmą od Chin status największego globalnego importera węgla energetycznego. Rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju, perspektywa wzrostu gospodarki w nadchodzących latach oraz polityka rządu nakierowana na zwiększenie produkcji energii elektrycznej są najważniejszymi czynnikami prowadzącymi do takiego wniosku.

Import węgla energetycznego do Indii wzrósł o 25% skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu w ostatnich 10 latach. Obecnie Indie importują ok. 150 milion ton węgla rocznie.

Mimo że Indie mają piąte co do wielkości zasoby węgla na świecie, większość węgla energetycznego wydobywanego w kraju jest złej jakości z zawartością popiołu większą niż 30%. To oznacza że, producenci energii z Indii są często zmuszani do mieszania węgla wydobywanego w Indiach z węglem importowanym do kraju.

Według szacunków analityków Indie będą importować 165 milionów ton węgla w roku budżetowym 2015/16, 180 milionów ton w roku budzetowym 2016/17 oraz 190 milionów ton w roku budżetowym 2017/18. Równocześnie wydobycie węgla  w Indiach ma wg prognoz wzrosnąć do 510 milionów ton w tym roku budżetowym (01.04.2015-31.03.2016) tj.  o 30 milionów ton w porównaniu do ubiegłego roku.

Źródło: http://www.thehindubusinessline.com/economy/rising-thermal-coal-imports-set-to-propel-india-to-top-spot/article7070717.ece

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko ze względu na estetykę i...
Polska - Toruń 2021-11-24 Dodał: Helan Paczek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ na wesele Toruń

DJ konferansjer na wesele – jak go wybrać? Każdy, kto organizuje wesele, ma na celu to, ...
Polska - Toruń 2021-11-23 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna Toruń

Okna energooszczędne Podstwową korzyścią budownictwa pasywnego jest skuteczna energooszczędnoś...
Polska - Toruń 2021-11-23 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert