Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProblemy z uzyskaniem zatwierdzeń produktów spożywczych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-11 14:53:26
aktualności

Indyjski urząd bezpieczeństwa i standardów żywności FSSAI, który jest główną instytucją w zakresie norm dotyczących artykułów spożywczych sprzedawanych w kraju, ogłosił w dniu 26 sierpnia, że przestanie wydawać zatwierdzenia produktów, które były wymagane dotychczas w dystrybucji i sprzedaży artykułów spożywczych na terenie Indii.

Zgodnie z informacjami prasowymi, Indyjski urząd bezpieczeństwa i standardów żywności FSSAI, który jest główną instytucją w zakresie norm dotyczących artykułów spożywczych sprzedawanych w kraju, ogłosił w dniu 26 sierpnia, że przestanie wydawać zatwierdzenia produktów, które były wymagane dotychczas w dystrybucji i sprzedaży artykułów spożywczych na terenie Indii.

FSSAI przyjął tę decyzję w następstwie orzeczenia Sądu Najwyższego, która ustaliła, że FSSAI nie miał umocowań prawnych do zmuszania importerów, dystrybutorów lub producentów do uzyskiwania tego typu zatwierdzeń. Nie jest jeszcze jasne jak system, który reguluje normy żywnościowe będzie działać w najbliższym czasie.

Problemy w uzyskiwaniu zezwoleń z FSSAI były często podkreślane jako trudne przez przedsiębiorstwa importujące lub dystrybucyjne artykułów spożywczych w Indiach. W ciągu ostatnich miesięcy władze FSSAI zostały ostro skrytykowane za opóźnienia w systemie uzyskiwania wymaganych zezwoleń oraz wycofywania z rynku niektórych produktów na względu na niezgodności tych produktów z istniejącymi regułami. 

Źródło: http://www.business-standard.com/article/economy-policy/no-role-of-fssai-in-product-approval-and-recall-raises-troubling-questions-115082700212_1.html

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert