Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZnaczny wzrost importu węgla do Indii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-08 06:42:23
aktualności

Import węgla do Indii od kwietnia do lipca tego roku zwiększył się do 32,54 milion ton, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu do tego samego okresu w 2014 roku.

Zgodnie z informacjami prasowymi wolumen węgla importowany do Indii od kwietnia do lipca tego roku zwiększył się do 32,54 milion ton, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu do tego samego okresu w 2014 roku. Według danych rządowych węgiel jest głównym źródłem produkcji energii elektrycznej w Indiach, mając wkład w wysokości ponad 70% w indyjskim koszyku energetycznym.

Jednak  rozbieżność pomiędzy popytem a podażą węgla energetycznego w kraju nadal wzrasta. Według oficjalnych szacunków luka między popytem a podażą węgla wzrośnie do 185,5 milion ton w roku budżetowym 2016/17.

Mimo że Indie mają piąte co do wielkości zasoby węgla i obecnie są trzecim największym producentem węgla na świecie, problemy strukturalne w sektorze górniczym i przeszkody biurokratyczne ze strony agencji udzielających różnego rodzaju zezwoleń doprowadziły do rosnącego uzależnienia od importu węgla energetycznego.

Państwowa spółka Coal India Limited, która ma udział w wysokości 80% w całkowitym wydobyciu węgla w Indiach, wyznaczyła za cel osiągnięcie produkcji 550 milion ton węgla w tym roku budżetowym. Do końca 2019roku rząd Indii chce aby Coal India Limited zwiększył produkcję węgla do 1.000 milion ton rocznie. Rząd Indii zamierza zainwestować 20 mld USD w ciągu najbliższych 5 lat w tym sektorze, aby osiągnąć ten cel.

Źródło: http://profit.ndtv.com/news/economy/article-thermal-coal-imports-at-12-major-ports-jump-24-in-q1-1210500

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pendrive z nadrukiem

Profesjonalnie zajmujemy się produkcją gadżetów reklamowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i p...
Polska - WARSZAWA 2022-05-27 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Kubki termiczne z nadrukiem

Gadżety reklamowe są jednym z narzędzi marketingu. Generalnie gadżetem może być praktycznie każdy...
Polska - WARSZAWA 2022-05-07 Dodał: Andrzej Redko Handel Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert