Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOczekiwany spadek indyjskiego eksportu artykułów technicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Zbigniew Magdziarz | 2016-01-15 10:07:16
indyjski eksport

Indyjski eksport

Zgodnie z informacjami prasowymi jedna z najważniejszych indyjskich izb handlowych "Engineering Export Promotion Council" ostrzega, że wartość indyjskiego eksportu tych produktów w bieżącym roku obrotowym może spaść do 60 mld USD w porównaniu do 70 mld USD odnotowany w zeszłym roku.

Eksport artykułów technicznych ma wkład w wysokości ok. 23% w całkowitej wartości indyjskiego eksportu towarów. Największy spadek wartościowy dotknął wyrobów ze stali i metali niezależnych.

Według analizy izby EEPC zwiększenie kosztów surowców doprowadziło do zmniejszenia konkurencyjności indyjskich producentów w porównaniu do producenctów z innych państw. Ponadto słaby stan globalnego popytu na te produkty oraz spowolnienie gospodarki chińskiej też zostały potraktowane jako ważne czynniki mające wpływ na zmniejszenie eksportu tych produktów.

Źródło: http://economictimes.indiatimes.com/industry/indl-goods/svs/engineering/indias-engineering-products-exports-may-fall-to-60-billion-from-last-fiscal-eepc-india-review/articleshow/50366790.cms