Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWsparcie PAIH i ZBH w Mumbaju dla sektora spożywczego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ada Dyndo | 2018-12-08 16:21:40
paih, zbh w mumbaju, sektor rolno-spożywczy, eksport, eksporterzy żywności, polsa żywność, mrirw, kowr

W dn. 5 grudnia przedstawiciele PAIH wzięli udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym zorganizowanym przez MRiRW oraz KOWR nt. działań promocyjnych na rynkach zagranicznych w 2019 r. oraz dostępnego wsparcia dla eksporterów żywności.

5 grudnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowane zostało spotkanie informacyjno-szkoleniowe nt. działań promocyjnych na rynkach zagranicznych w 2019 r. oraz dostępnego wsparcia dla eksporterów żywności. Organizatorami było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Spotkanie otworzył Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Piotr Serafin, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Hanldu S.A. Robert Zawadzki, Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji Gospadarczej, oraz Sandra Malgrab odpowiedzialna za rynek indyjski w biurze PAIH. Na zaproszenie PAIH udział wzięła także polska firma LVMG obecna na rynku indyjskim i korzystająca ze wsparcia  Zagranicznego Biura Handlowego w Mumbaju.
 

Robert Zawadzki przedstawił uczestnikom dotychczasowe sukcesy PAIH-u oraz formy wsparcia polskich przedsiębiorców na rynkach perspektywicznych. Uczestnicy usłyszeli o barierach i szansach związanych z ekspansją na rynek indyjski podczas wystąpienia  Sandry Malgrab. Praktyczna strona ekspansji została zobrazowana przez Joannę Biernacką oraz Aniruddha Ramesha z firmy LVMG wyspecjalizowanej w eksporcie polskich owoców, a w szczególności polskich jabłek. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały różne instrumenty wsparcia dla sektora rolno-spożywczego oferowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz biuro w Mumbaju.