Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy producenci owoców na Fresh Produce India 2019

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ada Dyndo | 2019-04-25 15:55:56
targi, mumbaj, indie, konferencja, owoce, warzywa, bpp polskich specjalności żywnościowych, b2b, polska agencja inwestycji i handlu, paih, zagraniczne biuro handlowe w mumbaju, zbh mumbaj, zbh_mumbaj, 2019, fresh produce india

Fresh Produce India to konferencja poświęcona świeżym owocom i warzywom, na której obecne były dwie polskie firmy oraz ZBH Mumbaj.

Nie wystarczy wyprodukować jabłka, trzeba przedewszystkim wiedzieć jak wyprodukować, aby odnieść sukces na rynku indyjskim”.

 

Fresh Produce India to odbywająca się co roku konferencja poświęcona świeżym owocom i warzywom, w której wzięło udział ZBH Mumbaj. Wydarzenie odbyło się w w dn. 24-26 kwietnia w hotelu Trident Nariman Point. Organizatorami konferencji jest Fruitnet we współpracy z The SCS Group i Fruit Logistica.

W tym roku w panelach wzięli udział przedstawiciele polskich producentów owoców: Grupa Świeży Owoc i Grupa Producentów Owoców Polskie Jagody Sp. z o.o. Obecność firm z Polski na tej konferencji podkreśla znaczenie Indii jako ważnego kierunku eksportu dla świeżych owowców.

 

WhatsApp Image 2019-04-25 at 08.50.39W panelu poświęconym tematyce importu do Indii i nowych kierunków importu wziął udział przedstawiciel firmy Grupa Świeży Owoc pan Dominik Cichecki. Nie wystarczy tylko wyprodukować jabłka, zapakować je w kartony i kontenery, a następnie wysłaćdo Indii, aby odnieść sukces. Obecna przestrzeń, jaka wytworzyła się po nałożeniu embargo na jabłka chińskie, stanowi kuszący kierunek ekspansji dla polskich sadowników. Polskie firmy zainteresowane exportem swoich jabłek, powinny być jednak wyczulone na specyfikę rynku oraz wymóg bardzo wysokiej jakości produktu - powiedział Dominik Cichecki. Dodał, że najważniejszą kwestią jest samo „know-how” już na samym etapie planowania zbiorów. Klientela indyjska posiada różne zapotrzebowania rozmiarowe owoców. Północne stany będą preferowały duże, czerwone jabłka, natomiast stany południowe jabłka drobniejsze. Po wymaganiach klienta, nie można zapomnieć o wymagającym klimacie, na którego oddziaływanie zostanie wystawione jabłko oraz o długiej, ponad 45-dniowej wysyłce drogą morską do Indii. Wysokie temperatury wymagają od produktu innych właściwości owoców, np. grubszej skórki. W tym kontekście polskie jabłka organiczne, nie będą nadawać się na rynek indyjski ze względu na dużą podatność na wysokie temperatury i szybki proces psucia.

WhatsApp Image 2019-04-25 at 09.41.43

Business Development Manager w biurze w Mumbaju, Sandra Malgrab razem z przedstawicielami Grupy Świeży Owoc na konferencji Fresh Produce India.

 

wiezy owocGrupa producentów owoców – Świeży Owoc Sp. z o.o. jest polską firmą produkującą owoce oraz zajmującą się ich sprzedażą. Głównym celem grupy jest wspólne planowanie produkcji oraz jej przygotowanie do sprzedaży zgodnie z najwyższymi standardami w kraju i na świecie. Założycielami firmy są osoby od wielu lat działające na terenie jednego z największych w Europie zagłębi sadowniczych, posiadających doświadczenie handlowe. Nowoczesna baza magazynowa i sortownicza pozwala na to, co najważniejsze dla Jedną z marek należących do grupy jest Apple Factory. Katalog firmy Grupa Świeży Owoc do pobrania.

 

Zapraszamy polskie firmy do kontaktu z Zagranicznym Biurem Handlowym w Mumbaju!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pomiary podczas kwalifikacji instalacyjnej

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA podejmie współpracę z firmami zajmującymi się projektowaniem insta...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł drzewny i papierniczy, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert