Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZBH Mumbaj na targach meblarskich INDEX

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ada Dyndo | 2019-05-06 14:59:27
branża meblarska, meble, tagi meblarskie, index, architektura, wystrój wnętrz, design, oświetlenie, meble kuchenne, meble modułowe, wyposażenie domu, zbh mumbaj, zbh, indie, targi 2019, targi w indiach, 2019, targi meblarskie, targi architektoniczne

W dn. 1-4 maja 2019 r. odbyły się w Mumbaju targi kierowane są do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i raportem o sektorze meblarskim w Indiach.

ZBH w Mumbaju wzięło udział w 31. edycji targów INDEX w poszukiwaniu nowych możliwości na rynku indyjskim dla polskich firm z branży meblarskiej. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem indyjskiego sektora meblarskiego pod linkiem: https://india.trade.gov.pl/pl/indie/analizy-rynkowe/294936,raport-indie-sektor-meblarski.html

 

W dniach 01-04.05.2019 roku w Bombay Exhibition Center w Mumbaju odbyły się organizowane prze Universal Media Group targi poświęcone branży meblarskiej. Targi kierowane są do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem. Oddzielna część będzie poświęcona wyłacznie meblom biurowym i kuchennym. Index to jedne z ważniejszych międzynarodowych targów w Indiach odybwające się od 1989 roku. 

Ponad 300 wystawców znalazło się pod dachami trzech hal Bombay Exhibition Center. Pośród wystawców znaleźli się producenci mebli, mebli modułowych, mebli kuchennych, wyposażenia kuchennego, systemów łazienkowych, kafelek, kamienia, elementów metalowych (metaloplastyka, poręcze, klamki, itp.), pościeli, nowoczesnego oświetlenia. Znalazły się również ciekawe stoiska designerskich mebli oraz wyposażenia domowego, promjące recykling, tj. klamki, lampy oraz wazony wykonane z przetworzonych butelek szklanych; lampy, narzuty, poduszki i fotele wykonane z patchworku jeansowego, itd. Nie zabrakło też wystawców międzynarodowych z Chin, Malezji, Hiszpanii, Czech oraz Włoch.

W trakcie trwania targów odbywały się seminaria oraz panele dyskusyjne dotyczące branży. 03.05.2019 r. jeden z paneli został poświęcony nowoczesnemu wykorzystywaniu rękodzieła w branży meblarskiej. W dyskusji udział wzięli znani indyjscy architekci, tacy jak Kanika Bawa czy Puran Kumar, a także przedstawiciel malezyjskiej firmy oświetleniowej wykorzystującej techniki rękodzieła jako element CRS swojej firmy. 

Targi stanowią doskonałą platformę networkingową zrzeszającą osoby wpływowe z branży meblarkiej. Stanowią dobrą okazję dla polskich firm z branży meblarkiej, zainteresowanych wejściem na perspektywiczny rynek indyjski.

2Partonat honorowy nad wystawą objęło czasopismo Times of India, którego przedstawiciele brali udział w wydarzeniu. Ponadto INDEX skupił liczną rzeszę przedstawicieli innych magazynów branżowych takich jak Hardware Time, Urgan Sanitation, Kitchen Ideas, Architectural & Builders Magazine, Interiors & Decor Magazine, C&A Magazine, itd.


Branża meblarska jest silnie rozwijającą się branżą w Indiach na co wpływ mają m.in. ciągły rozwój rynku mieszkaniowego i nieruchomości; zmiany demograficzne, a w konsekwencji zmiany stylu życia i wzrost wydatków na meble przez młode pokolenie; bardzo dynamiczny rozwój przemysłu hotelarskiego; popularyzacja sprzedaży online; wejście na rynek światowych graczy, np. IKEA w 2018 r. Dodatkowo zmiany w sposobie produkcji i handlu meblami w Indiach to okazja dla inwestorów, którzy do tej pory nie rozważali eksportu bądź bezpośrednich inwestycji w tym kraju.


 

Istotnym czynnikiem pobudzającym zmiany w sektorze jest sprzedaż mebli online prowadzona przez takie firmy jak Urban Ladder (od lipca 2012), Pepperfry (od stycznia 2012) i Fabfurnish (od marca 2012) oferujące jakościowe produkty w niższych cenach. Zauważając trend rynkowy, firmy takie jak Amazon i Flipkart (2015 r.) rozszerzyły swoją ofertę włączając meble do sprzedaży online. Obecnie sprzedaż internetowa to niewiele ponad 1 proc. wszystkich sprzedaży mebli, lecz przewidywane jest, że w ciągu dekady może przejąć nawet 7-9 proc. rynku.

 

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w sektorze nieruchomości w Indiach, rządowa inicjatywa "Mieszkalnictwo dla wszystkich do 2022" (Housing for All by the year 2022) oraz projekt rozwoju "100 inteligentnych miast" (100 Smart Cities) to niektóre czynniki, które ożywią sektor nieruchomości i budownictwa. Przyczynią się również do wzrostu zapotrzebowania na meble gospodarstwa domowego oraz meble biurowe.

 

Więcej informacji o targach INDEX znajduje się na stronie internetowej oraz w broszurze przygotowanej przez organizatorów.

 

Kontakt do organizatorów:

Lari Warji

Business Development Manager

lari@ueindia.com

+91 98207 41189

UMG INDEX TRADEFAIRS PVT.LTD

401,Sanskriti Park M : +91 98207 41189

50 B, Mahakali Caves Road

Mumbai 400093

www.indexfairs.com

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert