Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKoronawirus na Sri Lance

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ada Dyndo | 2020-05-04 08:15:03
paih, polska agencja inwestycji i handlu, zbhmumbaj, koronawirus, coronavirus, sri lanka

Prezentujemy zbiór najważniejszych informacji nt. epidemii koronawirusa na Sri Lance.

Informacje ogólne

 • Na dzień 5 maja 2020 r. odnotowano ponad700 przypadków zarażenia COVID-19 i 7 osób zmarłych. Najwięcej osób zarażonych jest w stolicy kraju Kolombo i regionie Kalutara.
 • Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem na Sri Lance odnotowano 10 marca.
 • Aktualne dane można sprawdzać na specjalnej stronie rządowej poświęconej epidemii

http://www.epid.gov.lk/

 • Sri Lanka od 18 marca rozpoczęła wprowadzanie ograniczeń poruszania się. 20 marca ogłoszono godzinę policyjną w całym kraju. Po miesiącu rozpoczeto częściowe znoszenie godziny policyjnej w ponad 2/3 kraju, jednak 26.04 ponownie ustanowiono ją na 24h ze względu na wzrost zachorowań.
 • Minister zdrowia Pavithra Wanniarachchi podał informację, że 24 szpitale w kraju są gotowe do przyjęcia chorych z zarażeniem wirusem.
 • 23 marca rząd zaproponował plany dostarczenia do domu niezbędnych towarów przez policję i wojsko, aby ograniczyć pandemię koronawirusa, a także aby skontrolować liczbę osób w sklepach. Decyzja została podjęta po po tymczasowym zniesieniu godziny policyjnej, kiedy ludzie tłumnie ruszyli na zakupy.
 • Rząd wezwał główne supermarkety w kraju, takie jak Cargills, Arpico Super Center, Keells Super, Sathosa i LAUGFS Holdings, aby sprzedawały produkty klientom z dostawą do domu. PickMe, jedna z najpopularniejszych form przewozu osób w kraju, oferuje teraz także usługi dostarczania podstawowych artykułów, takich jak gaz do gotowania i artykuły spożywcze.
 • Od 22 marca zawieszone zostały do odwołania wszystkie rejsy morskie oraz loty międzynarodowe i wewnątrzkrajowe.
 • Rząd Sri Lanki otrzymał kilka pożyczek z różnych funduszy międzynarodowych. Kraj otrzymał już pożyczkę w wysokości 500 mln USD od China Development Bank. Bank Światowy zatwierdził pożyczkę w wysokości 128,6 mln USD na pomoc rządowi Sri Lanki. Lankijski Bank Centralny przenaczył 1,3 mld USD na pomoc najuboższym.
 • Rząd Sri Lanki wdrożył bankowy projekt pomocowy kierowany do przedsiębiorstw, które ze względu na pandemię ucierpią najbardziej. Rząd nakazał przedłużenie okresu spłaty pożyczek bankowych na kolejne sześć miesięcy.
 • Rząd Chin udzielił Sri Lance pożyczki w wysokości 500 mln USD na walkę z koronawirusem. Rząd USA udzielił także wsparcia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, przekazując artykuły ochrony osobistej takie jak rękawice nitrylowe i rękawice robocze. 7 kwietnia rząd Indii przekazał 10 ton leków przeciwmalarycznych do zwalczania koronawirusa.

 


 • Obroty handlowe między Polską a Sri Lanką w 2019 r. wyniosły 156,8 mln USD wykazując spadek o 17% w stosunku do 2018 roku.
 • Eksport z Polski osiągnął wartość 16 mln USD, natomiast import ze Sri Lanki wyniósł 140 mln USD.
 • Polska eksportuje na Sri Lankę głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego oraz artykuły rolno-spożywcze.
 • Najważniejsze produkty importowane ze Sri Lanki to wyroby walcowane ze stali o wartości 1,3 mln USD, papier za 2,7 mln USD, urządzenia do filtrowania i oczyszczania wody 1,3 mln USD, obwody drukowane za 1 mln USD oraz hydrauliczne płyny hamulcowe o wartości 0,6 mln USD.

[Żródło: Insigos MR]


 

Linki do stron rządowych:

http://www.epid.gov.lk/

https://www.news.lk/

 

Wiadomości anglojęzyczne:

http://www.dailymirror.lk/

 

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Ortodonta

Ortodonta pracuje nad naprawą wad szczęki oraz nieprawidłowości i krzywych zębów. Co trzeb...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Maria Czkawka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna aluminium

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wy...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Maria Czkawka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna do domu

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Jakub Płotkowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert