Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZBH w Mumbaju zaprasza polskie firmy zainteresowane ekspansją na rynek indyjski do udziału w projekcie Polskie Mosty Technologiczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Ada Dyndo | 2019-02-11 05:35:36
zagraniczne biuro handlowe w mumbaju, zbh mumbaj, polska agencja inwestycji i handlu, paih, indie, mumbaj, pmt, polskie mosty technologiczne, mśp, polskie firmy, 2019, ekspansja zagraniczna

Pierwszy nabór w 2019 roku w ramach projektu PMT odbędzie się na rynki: Indie, Izrael i Australia. Planowany termin otwarcia naboru to luty 2019.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT) skierowany jest do innowacyjnych przedsiębiorstw charakteryzujących się szybką dynamiką wzrostu, mających potencjał do internacjonalizacji i działających w obszarze innowacji.

 

Realizacja projektu PMT na każdy rynek będzie miała charakter cykliczny (tj. 4 nabory rocznie) i będzie poświęcona 3 lokalizacjom w danym naborze. W I naborze w 2019 r. będą to: Indie, Izrael i Australia.

 

- Odsetek rodzimych przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową konsekwentnie wzrasta, jednak dla części z nich to nadal wyzwanie. Projekt Polskie Mosty Technologicznych wyposaża firmy w profesjonalne narzędzia przygotowujące je do wyjścia poza Europę i skutecznego poruszania się w zupełnie nowym środowisku biznesowym, na aż 20 rynkach - w asyście biur handlowych PAIH. Z kolei wysoką jakość doradztwa gwarantuje synergia wiedzy i doświadczenia ekspertów Agencji i partnerów zewnętrznych - tłumaczy Krzysztof Senger, p.o. Prezesa PAIH odpowiedzialny za nadzór nad realizacją PMT.

 

PMT składa się z etapu krajowego i zagranicznego. Nabór i pierwszą ocenę wniosków poprzedzi seminarium przygotowawcze dla przedsiębiorców. Kolejnym krokiem będą warsztaty tworzenia zindywidualizowanej strategii ekspansji zagranicznej. Strategia powstawać będzie z pomocą polskich i zagranicznych ekspertów, z krajów docelowych.

  • luty 2019 – nabór wniosków do projektu - Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 lutego 2019 r. w siedzibie PAIH w Warszawie na ul. Bagatela 12
  • marzec 2019 – zakończenie naboru i rozpoczęcie oceny formalnej
  • marzec 2019 – rozpoczęcie oceny merytorycznej (I i II stopnia)
  • kwiecień/maj 2019 – zakończenie oceny merytorycznej (I i II stopnia)

 

Jeśli chodzi o wsparcie, to jest ono oferowane w formie dotacji, w podziale:

 

  1. 70 000 zł – wsparcie bezgotówkowe na strategię ekspansji – etap krajowy
  2. 120 000 zł – wsparcie gotówkowe na wydatki w ramach etapu zagranicznego (katalog wydatków)
  3. 10 000 zł – wsparcie bezgotówkowe na współpracę z ZBH

 

Maksymalna wysokość jednego grantu wynosi 200 tys. zł (1 firma/jeden rynek zagraniczny). Na jeden rynek zakładamy uczestnictwo max. 20 MŚP.

 

2

 


 

 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

https://www.paih.gov.pl/nasze_uslugi/ekspansja_zagraniczna/Polskie_Mosty_Technologiczne

 

 

Pytania dotyczące PMT prosimy kierować na adres: pmt@paih.gov.pl.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Domki na wodzie

Domki na wodzie są produkowane w głównej mierze w Polsce. Profesjonalne stocznie są rozlokowane w...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert