Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuImport mleka i produktów mlecznych do Indii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Zbigniew Magdziarz | 2016-01-19 09:35:44
analizy rynkowe

Organami stojącymi na straży bezpieczeństwa i standardów jakim powinna odpowiadać żywność i napoje są: Indyjski Urząd Bezpieczeństwa i Standardów Żywności (Food Safety & Standards Authority of India, FSSAI), Generalna Dyrekcja Handlu Zagranicznego (Directorate General of Foreign Trade, DGFT), Departament Hodowli Zwierząt, Mleczarstwa i Rybołówstwa (Department of Animal Husbandry, Dairying and Fisheries, DAHD) w przypadku importowanego mleka i produktów mlecznych.

WPHI Nowe Delhi dysponuje raportem w języku angielskim n/t możliwości wprowadzenia przetworów mlecznych z Polski na rynek indyjski "INTRODUCTION OF PROCESSED DAIRY PRODUCTS FROM POLAND TO INDIAN MARKET". Raport ten może zostać udostępniony indywidualnie zainteresowanej firmie sektora spożywczego po zgłoszeniu zapotrzebowania bezpośrednio do WPHI Nowe Delhi i po złożeniu oświadczenia na formularzu otrzymanym z WPHI po zgoszeniu zapotrzebowania.

Przepisy regulujące import żywności i napojów (w tym mleka i produktów mlecznych) do Indii:
W Indiach centralnym organem stojącym na straży bezpieczeństwa i standardów jakim powinna odpowiadać żywność i napoje jest Indyjski Urząd Bezpieczeństwa i Standardów Żywności (Food Safety & Standards Authority of India, FSSAI). Mimo iż organ ten powołano do życia w 2006 r. to dopiero w ciągu ostatniego roku weszły w życie wszystkie przepisy i regulacje przez niego opracowane.
Ponieważ organ ten jest odpowiedzialny za nadzór nad wszelkimi produktami żywnościowymi produkowanymi, rozprowadzanymi i sprzedawanymi w Indiach, z definicji kwestie bezpieczeństwa i standardów, jakim powinna odpowiadać żywność i napoje importowane także wchodzą w zakres kompetencji tego urzędu.
Oprócz Indyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa i Standardów Żywności importowane artykuły żywnościowe i napoje podlegają także kompetencjom innych organów regulacyjnych w Indiach, np. Generalnej Dyrekcji Handlu Zagranicznego (Directorate General of Foreign Trade, DGFT), która nadzoruje import i eksport wszelkich produktów do i z Indii; Departamentowi Hodowli Zwierząt, Mleczarstwa i Rybołówstwa (Department of Animal Husbandry, Dairying and Fisheries, DAHD) w przypadku importowanego mleka i produktów mlecznych, a także przepisom Ustawy o Standardach, Wagach i Miarach (Standard, Weights and Measures Act), która ma zastosowanie w przypadku dystrybucji i sprzedaży mleka i produktów mlecznych w Indiach.

 

Pełny tekst opracownania poniżej.

 
Pliki do pobrania

Import mleka i produktów mlecznych do Indii
pdf | 270.77 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik "PASTERYZACJA ŻYWNOŚCI"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży instalacyjne...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

OKNA PCV

Na początek Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i estety...
Polska - Toruń 2022-01-20 Dodał: Dominika Grochal Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert