Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIndyjski sektor obronny – zamówienia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-13 11:48:27
analizy rynkowe

Od kilku lat wydatki publiczne na zamówienia w sektorze obronnym w Indiach rosną w nadzwyczajnym tempie. Stanowi to wyjątkową okazję dla zagranicznych dostawców sprzętu i części zamiennych do wejścia na dotychczas niespenetrowany rynek. Obecnie indyjskie siły zbrojne są trzecią największą armią na świecie pod względem liczby szeregowych żołnierzy. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia wydatki rządowe na zamówienia dla sektora obronnego zwiększyły się ponad dwukrotnie. Tak więc podczas gdy wydatki budżetowe przeznaczone przez rząd indyjski na przemysł obronny wyniosły 17,87 miliarda USD w 2006 r., w 2012 r. kwota ta wynosiła już 38 miliardów USD .

Od kilku lat wydatki publiczne na zamówienia w sektorze obronnym w Indiach rosną w nadzwyczajnym tempie. Stanowi to wyjątkową okazję dla zagranicznych dostawców sprzętu i części zamiennych do wejścia na dotychczas niespenetrowany rynek.

Obecnie indyjskie siły zbrojne są trzecią największą armią na świecie pod względem liczby szeregowych żołnierzy. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia wydatki rządowe na zamówienia dla sektora obronnego zwiększyły się ponad dwukrotnie. Tak więc podczas gdy wydatki budżetowe przeznaczone przez rząd indyjski na przemysł obronny wyniosły 17,87 miliarda USD w 2006 r., w 2012 r. kwota ta wynosiła już 38 miliardów USD[1].

[1] ‘Decoding the Indian Aerospace and Defence Sectors’, PricewaterhouseCoopers India, September 2012. Accessed from: https://www.pwc.in/en_IN/in/assets/pdfs/industries/aerospace-and-defence-services.pdf

 

Pełny tekst opracowania poniżej.
Pliki do pobrania

Indyjski sektor obronny - przeglad
pdf | 140.52 KB
Pobierz