Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek jabłek w Indiach

dodał: Zbigniew Magdziarz | 2015-12-15 09:29:12 Wyślij Drukuj Pobierz
analizy rynkowe

eksport jabłek

Uprawa i produkcja jabłek ma w Indiach długą tradycję. Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców w Indiach i od szeregu lat popyt na nie rośnie w ogromnym tempie. Jest to spowodowane po części wzrostem poziomu dochodów rozporządzalnych większości indyjskich gospodarstw domowych, w szczególności na obszarach miejskich; poprawą warunków przechowywania (chłodnie) i sieci łańcuchów dostaw; pojawieniem się detalicznych sklepów spożywczych z sektora zorganizowanego, które pomogły wypracować lepsze strategie zaopatrzeniowe oraz znaczącym wzrostem importu omawianego towaru.

Indie są trzecim największym producentem jabłek na świecie, tuż po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy uprawa mango i bananów stanowi łącznie 60% globalnej rocznej produkcji owoców w Indiach, skala produkcji jabłek jest wciąż ogromna w porównaniu z innymi państwami.

Według Narodowej Rady Ogrodnictwa uprawa jabłek zajmowała ok. 289.000 hektarów w roku obrachunkowym 2010/2011, co oznaczało około 4,5% całej powierzchni przeznaczonej pod produkcję owoców w okresie 2010/2011.

Powyższe dane robią jeszcze większe wrażenie gdy weźmie się pod uwagę, iż na Indie przypada ok. 10% światowej produkcji owoców oraz iż Indie są największym w świecie producentem mango i bananów, generując 39% światowej produkcji mango i 23% światowej produkcji bananów.

Produkcja jabłek w Indiach odbywa się głównie w stanach północnych i północno-wschodnich Indii. Szczególnie ważną rolę odgrywają północne indyjskie stany Dżammu i Kaszmir (zwłaszcza okolice Srinagar, Budgam, Pulwama, Anantnag, Baramullah i Kupwara), stan Himachal Pradesh (zwłaszcza okolice Shimla, Kullu, Sirmour, Mandi, Chamba i Kinnaur) oraz Uttaranchal (szczególnie okolice Almora, Nainital, Pithauragarh, Tehri, Pauri, Chamoli, Uttarkashi i Dehradun).

PPE_PL_rynek jablek w indiach.pdf
PPE_PL_rynek jablek w indiach.pdf
 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

ZAMIATARKA ZLP 250

ZAMIATARKA ZLP 250 ZAMIATARKA PRZEZNACZONA DO PRZEMYSŁU.PROJEKTOWANA Z MYŚLĄ O PORZĄDKOWANIU DU...
Polska - Gostynin 2020-08-06 Dodał: SYLWIA KACZMARSKA Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Warzywa i owoce, Zboża Zobacz ofertę

Eastchem Sp. z o.o. Zawiercie - Węglan potasu K2CO3 Trójpolifosforan sodu STPP Na5P3O10 Siarczan ...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2017-09-26 Dodał: Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Produkcja metali nieżelaznych, Produkcja metali żelaznych, Produkcja i przetwórstwo metali, Biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert