Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek jabłek w Indiach

dodał: Zbigniew Magdziarz | 2015-12-15 09:29:12 Wyślij Drukuj Pobierz
analizy rynkowe

eksport jabłek

Uprawa i produkcja jabłek ma w Indiach długą tradycję. Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców w Indiach i od szeregu lat popyt na nie rośnie w ogromnym tempie. Jest to spowodowane po części wzrostem poziomu dochodów rozporządzalnych większości indyjskich gospodarstw domowych, w szczególności na obszarach miejskich; poprawą warunków przechowywania (chłodnie) i sieci łańcuchów dostaw; pojawieniem się detalicznych sklepów spożywczych z sektora zorganizowanego, które pomogły wypracować lepsze strategie zaopatrzeniowe oraz znaczącym wzrostem importu omawianego towaru.

Indie są trzecim największym producentem jabłek na świecie, tuż po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy uprawa mango i bananów stanowi łącznie 60% globalnej rocznej produkcji owoców w Indiach, skala produkcji jabłek jest wciąż ogromna w porównaniu z innymi państwami.

Według Narodowej Rady Ogrodnictwa uprawa jabłek zajmowała ok. 289.000 hektarów w roku obrachunkowym 2010/2011, co oznaczało około 4,5% całej powierzchni przeznaczonej pod produkcję owoców w okresie 2010/2011.

Powyższe dane robią jeszcze większe wrażenie gdy weźmie się pod uwagę, iż na Indie przypada ok. 10% światowej produkcji owoców oraz iż Indie są największym w świecie producentem mango i bananów, generując 39% światowej produkcji mango i 23% światowej produkcji bananów.

Produkcja jabłek w Indiach odbywa się głównie w stanach północnych i północno-wschodnich Indii. Szczególnie ważną rolę odgrywają północne indyjskie stany Dżammu i Kaszmir (zwłaszcza okolice Srinagar, Budgam, Pulwama, Anantnag, Baramullah i Kupwara), stan Himachal Pradesh (zwłaszcza okolice Shimla, Kullu, Sirmour, Mandi, Chamba i Kinnaur) oraz Uttaranchal (szczególnie okolice Almora, Nainital, Pithauragarh, Tehri, Pauri, Chamoli, Uttarkashi i Dehradun).

PPE_PL_rynek jablek w indiach.pdf
PPE_PL_rynek jablek w indiach.pdf
 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Przewodnik "PASTERYZACJA ŻYWNOŚCI"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży instalacyjne...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Produkty tytoniowe, Napoje alkoholowe, Pozostałe produkty spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Słodycze Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert