Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLankijski rynek artykułów spożywczych i napojów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karol Pęczak | 2016-12-30 11:58:55
sri lanka

Sri Lanka

Po niemal trzydziestu latach konfliktu we wnętrzenego (1983 – 2009) fundamenty lankijskiej gospodarki uległy znacznemu wzmocnieniu. Sri Lanka przechodzi obecnie fazę transformacji gospodarki oferująć dobre warunki dla prowadzenia biznesu i dokonywania inwestycji. Strategiczne połozenia Sri Lanki na morskiej trasie handlu pomiędzy wschodem i zachodem nakręca koniunkture biznesowa i przyciąga inwestycje. Sri Lanka ma podpisane porozumienia o wolnym handlu zarówno z Indiami jak i z Pakistanem. Sektor spożywczy jest bardzo waznym sektorem lankijskiej gospodarki. Sri Lanka importuje artykuły spożywcze i napoje o wartości 2,2 miliarda rocznie. Popyt wewnętrzny na napoje i artykuły spożywcze o wysokim standardzie jest napędzany w znacznej mierze przez popyt sektora turystycznego. Popyt ten w najbliższych latach nie zostanie zaspokojony przez producentów lankijskich, stąd import w tym sektorze bedzie wzrastał. Szczególnie duże możliwości w zakresie eksportu na Sri Lankę istnieją w sektorze produktów mlecznych, słodyczy, niektórych gatunków owoców i napoi bezalkoholowych i alkoholowych.

Powyższe możliwości stoją również przed polskimi firmami. WPHI Nowe Delhi informuje, że dysponuje wykonanym na zlecenie Wydziału opracowaniem w języku angielskim „REPORT ON THE SRI LANKA FOOD AND FOOD RELATED PRODUCT MARKET”. Opracowanie to może być udostępnione zainteresowanym firmom bezpośrednio wyłącznie na ich własny użytek po zgłoszeniu zapotrzebowania so WPHI Nowe Delhi, a następnie wypełnieniu oświadczenia na formularzu otrzymanym od WPHI.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert