Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMocny rozwój i najgorsze powietrze na świecie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-15 12:09:12
indie, gospodarka, motoryzacja, ekologia

Gwałtowny rozwój przemysłowy i mocny wzrost liczby samochodów w Indiach stał się jednym z powodów, że znalazły się one wśród krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie. Ale ma być lepiej, bo władze wprowadzają indeks czystości powietrza.

Na początku kwietnia 2015 r. premier Indii Narendra Modi ogłosił wprowadzenie indeksu mierzącego jakość powietrza - Air Quality Index (AQI).

AQI będzie na początek monitorować jakość powietrza w 10 miastach. To Delhi, Agra, Kanpur, Lucknow, Varanasi, Faridabad, Ahmedabad, Chennai, Bangalore i Hyderabad. W ciągu najbliższych kilku lat monitoring taki ma zostać rozszerzony do 66 miast.

Delhi jest obecnie najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie - podaje Światowa Organizacja Zdrowia, która uwzględniła w swoim badaniu 1,6 tys. miast na świecie. Trzynaście z 20. najbardziej zanieczyszczonych, pod względem powietrza, miast na świecie znajduje się właśnie w Indiach.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z powodu zanieczyszczeń atmosfery w Indiach rocznie umiera 620 tys. osób.

W Indiach żyje ok. 1,2 miliarda ludzi.

PAP
 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna do domu

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Jakub Płotkowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Badania ortdontyczne

Ortodonta zajmuje się naprawą wad zgryzu oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co warto wi...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Jakub Płotkowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zabiegi ortodontyczne

Ortodonta zajmuje się naprawą wad żuchwy oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co trzeba z...
Polska - Toruń 2022-01-26 Dodał: Mieczysława Piotrowska Rzemiosło artystyczne, Wzornictwo i projektowanie mody, Media i reklama, Sektor kreatywny, Organizacja targów i wydarzeń Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert